Κορασίδες: Πρωταθλητής ο Ηρακλής

709

Πρωταθλητής ΕΚΑΣΘ στις κορασίδες ανακηρύχθηκε ο Ηρακλής μετά τη σημερινή του νίκη με 65-35 επί του Άρη. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μόνο στο πρώτο ημίχρονο, με τις κυανόλευκες να έχουν μόνο ένα προβάδισμα τριών πόντων 26-23 στο 20’.

Όμως μετά την ανάπαυλα, οι παίκτριες του Βασίλη Μασλαρινού ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με συνοπτικές διαδικασίες «εκτόξευσαν» τη διαφορά πάνω από τους δέκα πόντους, 43-28 στο 30’. Στη τελευταία περίοδο δεν άλλαξε απολύτως τίποτα, με τις κυανόλευκες να συνεχίζουν με τον ίδιο ρυθμό και να διευρύνουν ακόμα περισσότερο το σκορ. Η ομάδα του Άρη έδειχνε ανήμπορη να αντιδράσει και έτσι γνώρισε την ήττα με 65-35.

Τα δεκάλεπτα: 12-11, 26-23, 43-28, 65-35. Διαιτητές: Λόρτος, Αντωνίου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μασλαρινός): Κογκαλίδου 8, Τσουμπερλή 4, Γεροστεργίου Χ. 11(2), Γρηγοριάδου, Μαρκουλάκη 13(1), Παπαδοπούλου 4, Κουβαλακίδου 2, Αμοιρίδου 6, Γεροστεργίου Μ. 1, Αρβανίτη, Καλημέρη 16, Μπαλάσκα.

ΑΡΗΣ (Καφαντάρη): Κιλαζίδου 8, Νικοδήμου 2, Κρίκη 8, Αντωνιάδου Α. 6, Τσαμπάκου, Γιαννούσιου, Γούναρη 8(1), Αντωνιάδου Σ. 3, Ζουμπούλη, Τζιότζιου, Φλώρου, Παπαδοπούλου.